Patronat medialnyMiło mi poinformować, że moja wyprawa została objęta patronatem medialnym przez portal Link to Polnad www.linktopoland.com

niedziela, 15 listopada 2015

Zachód słońca w PagudpudZachód słońca w Pagudpud, Luzon, Filipiny.
Dobrze jest pod wieczór pójść na plażę. Ona dopiero wieczorami zapełnia się tutejszymi mieszkańcami, gdy wolni już są od obowiązków szkolnych, domowych, rodzinnych i gospodarczych.
Bardzo tu przyjemnie jest pod wieczór.
No i wreszcie jest trochę chłodniej, piasek już nie parzy stóp. Z turystów byłam tylko ja. Jutro jadę na wycieczkę z Mulo, bratem Oliviera, a pojutrze rano opuszczam już Pagudpud, więc muszę wykorzystać dobrze czas.
O zachodzie słońca na plażę przychodzą miejscowi.
Poszłam obejrzeć zachód słońca, bo słońce zachodzi tutaj przepięknie. Po drugiej stronie zatoki stoją wiatraki powietrzne, które ładnie wyglądają w pomarańczowej poświacie zachodzącego za widnokrąg słońca.
Elektrownie powietrzne w Pagudpud w blasku zachodzącego słońca.
Elektrownie powietrzne umieszczone na groblach nad morzem to znak, że wiatry wieją tutaj zawsze, a nie tylko sporadycznie, jak się z początku łudziłam. Dla surferów to raj. Dla mieszkańców korzyść, bo prąd tańszy i ekologicznie pozyskiwany. Dla turystów urozmaicony krajobraz.
Rybacy wyruszają na nocny połów. Wszystkie łodzie idą w morze.
O zachodzie słońca na plażę przychodzą rybacy. Wrzucają do łódek sieci, spychają je do morza i znikają w kolorowej tęczy słonecznej,  płynąc na wieczorny połów.
Obserwatorzy na mini Uluru w Pagudpud
Młode chłopaki mają swoje stałe miejsce, z którego oglądają zachody słońca w swojej pięknej miejscowości bardzo często. To skałki na plaży. Na zdjęciu wyglądają, jakby siedzieli na mini Uluru. Chociaż żyją tu na co dzień, widać, że zachód słońca nieustannie ich zachwyca.
Filipińczycy zawsze weseli i kontaktowi
Taki oto króciutki pościk zamieszczam, bo nie mogę się opanować, muszę Wam szybciutko pokazać to cudo natury, nie czekając na tekst ostatniego postu z Pagudpud po jutrzejszej wycieczce.
Wreszcie jest trochę chłodniej i są mniejsze fale.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz